5 (100%) 1 vote

Čo robiť, aby ste mali bezchybnú pleť?

 

Každá žena túži po krásnej, zdravej pleti, pričom si neuvedomuje, že za nedokonalosti pleti vo väčšej miere môže sama. Veľa znamienok býva spôsobené práve častým vystavovaním sa na slnku. Akné zase nesprávnym životným štýlom.

Ak ale túžite po bezchybnej pleti, poradíme vám, ako sa o ňu starať.

Čo robiť, aby ste mali bezchybnú pleť?

Výber kvalitnej kozmetiky

 

Parabény, ropné látky – viete, že aj toto si pri krémovaní dávate na pleť? V súčasnosti je výber kozmetiky veľký a mnohé ženy hľadia predovšetkým na nízke ceny, pričom práve kvalita by mala byť rozhodujúcim parametrom pri výbere. Výberom kvalitnej (prírodnej) kozmetiky predídete mnohým problémom s pleťou. Pleť bude zdravšia a sviežejšia.

Niektoré prirodzené faktory nevieme ovplyvniť. To však neznamená, že sa o pleť nemáte starať.

Začnite však výberom kvalitnej zdraviu prospešnej kozmetiky. Uprednostňujte lokálnych výrobcov.

Tvorbe nových vrások síce úplne nezabránite. Môžete si však výrazne pomôcť.

Pravidelná hydratácia

Pravidelná hydratácia vám zaručí dokonalú pleť. Hydratácii pleti by sme sa ale mali venovať nielen cez letné mesiace, ale aj v ostatným ročných obdobiach. Používajte kvalitné prírodné pleťové krémy, ktoré sú určené presne na taký typ pleti, aký máte. Po opaľovaní je potrebné natrieť sa vždy krémom po opaľovaní. Dávajte si pozor na znamienka, ktoré keď si natrhnete, budete sa musieť objednať na odstránenie znamienok.

Čo robiť, aby ste mali bezchybnú pleť?

Ak chcete mať dokonalú pleť bez zbytočných zásahov, veľa spite, nevytláčajte si akné, pleť si pravidelne hydratujte, obmedzte pobyt na slnku kvôli znamienkam a pite dostatok tekutín.

Dôležité je ale najmä nevytláčať si akné. Čím viac si ho budete vytláčať, tým viac vyrážok vám pribudne. Ak ale máte problém prijať pribúdajúce vrásky, objednajte sa na vyhladenie vrások. Predtým si vak dôkladne preverte kliniku, kde plánujete tento zákrok podstúpiť.