5 (100%) 1 vote

Dôležité veci, ktoré si nesmiete zabudnúť na pláž

 

Oddychovať na pláži, vychutnávať si vlny, šum mora, plávanie v slanej vode. Leto sa nám spája aj s týmito činnosťami a ak ešte len máte pred sebou letnú dovolenku pri mori, nezabudnite si cestou na pláž zobrať tieto dôležité veci.

Dôležité veci, ktoré si nesmiete zabudnúť na pláž

Spodné prádlo

 

Ak sa na pláži plánujete aj prezliekať v provizórnych šatniach, odporúčame vám vziať si spodné prádlo – dámy nohavičky a podprsenky, páni boxerky alebo trenky. Ak to máte ďaleko do hotela, poprípade na pláž cestujete autobusmi, či vlakmi, je potrebné mať spodné prádlo. Nikdy by sme nemali mávať dlho na sebe mokré plavky. Najmä dámam by to mohlo spôsobiť vážne problémy so ženskými vecami.

Ak na pláži budete celý deň, odporúčame vám mať pre istotu ešte jedny náhradné dámske plavky. Nezáleží na tom, či preferujete jednodielne dámske plavky, alebo dvojdielne dámske plavky.

Hodinky

 

Ak máte pláž blízko hotela, je zbytočné si brať so sebou mobily. Môže sa stať, že vám ich niekto ukradne, alebo vám cestou na pláž alebo na pláži vypadnú. Ak by sme vám mohli odporučiť, nosievajte si so sebou náramkové hodinky. Tie vložíte do vnútorného vrecka plážovej tašky a nikomu tak nebudú na očiach. Keď však budete chcieť vedieť, aký je čas, jednoducho si vyberiete náramkové hodinky a pozriete sa koľko je hodín.

Dôležité veci, ktoré si nesmiete zabudnúť na pláž

Uteráky a opaľovacie krémy

 

V plážovej taške by nemali chýbať hlavne uteráky a opaľovacie krémy. Najmä deťom zoberte väčšie uteráky, ideálne osušky. Detičky sú háklivejšie na vietor, ktorý na pláži fúka silnejšie ako mimo pláže. Dospelým stačí jeden uterák na utretie a jeden na sprchovanie pod plážovými sprchami.

Čo sa týka opaľovacích krémov, zoberte si jeden silnejší, ktorý budete používať na rizikovejšie partie, ako okolie spodného dielu, okolie prsníkov, ramená, tvár a nárty. Vždy, keď vyjdete z vody, sa nezabúdajte celý ponatierať.