5 (100%) 1 vote

Dva originálne tipy pre krajšie bývanie

 

Pri stavbe domu je potrebné urobiť mnoho rozhodnutí. Od výberu pozemku, cez projekt domu, výber stavebných materiálov až po zariadenie interiéru. Máme pre vás preto tipy na kvalitné dlažby a lem k vášmu bazénu, ktorý si počas letných horúčav potom užijete oveľa lepšie.

Interiérová dlažba

 

Pri výbere dlažby hľadajte materiál, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim požiadavkám. Dôležitá je preto nie len jeho cena. Okrem ceny myslite najmä na životnosť dlažby. Mala by slúžiť niekoľkým generáciám. Vyberajte tiež dlažbu s jednoduchou údržbou. Tak, aby si zachovala svoj vzhľad aj všetky ostatné vlastnosti bez potreby častých náterov či lakovania.

Dva originálne tipy pre krajšie bývanie

Travertínová dlažba

 

Pevná travertínová dlažba má okrem uvedených vlastností aj ďalšie výhody. Travertín je prírodný materiál,  čím táto dlažba prinesie do vášho interiéru nadčasový dizajn, ktorý odoláva módnym trendom. Okrem toho sa ľahko udržiava a má vysoký súčiniteľ prestupu tepla. Môžete ju preto použiť spolu s podlahovým kúrením. Zabezpečuje vyššiu priepustnosť tepla ako je tomu pri iných typoch podláh.

Travertínová dlažba je okrem toho protišmyková. Výhodou je odolnosť voči vode, čo z nej robí výbornú voľbu do každej miestnosti. Má tiež dlhú životnosť a nie je náchylná na praskanie. Prípadnú prasklinu je možné opraviť.

Dva originálne tipy pre krajšie bývanie

Bazénový lem

 

Okolie bazéna musí zabezpečovať bezpečný pohyb. Na úpravu terénu v jeho okolí je preto potrebné vybrať protišmykové materiály. Bazénový lem tiež musí dobre znášať zvýšenú vlhkosť, preto musí byť nenasiakavý.

Vhodnými materiálmi na pekný bazénový lem sú kameň a dlažba. Najvhodnejším je prírodný kameň. Okrem výborných úžitkových vlastností, akým je vodoodolnosť a mrazuvzdornosť, prinesie vášmu bazénu luxusný dizajn. Výhodou je aj jeho farebná stálosť. Bazénový lem si tiež môžete nechať vyrobiť na mieru. Dodávateľ sa tak postará o dodávku materiálu aj samotné pokladanie.