Rate this post

O tom, čom či sme v živote spokojní a šťastní, rozhoduje veľa faktorov. Náš pocit šťastia ovplyvňuje aj sedačka. Darmo, obývacia izba je centrom diania v domácnosti. Navyše už dávno je známe, že priestor, v ktorom bývame, pôsobí na našu psychiku. Ak obývačku chápeme ako symbol harmónie a istoty, ako miesto, kde sa odohrávajú dôležité momenty nášho života, kde trávime čas so svojimi blízkymi, potom má vplyv na našu spokojnosť a životnú pohodu. Ako zariadiť obývačku – aj na to je jednoduché riešenie!

obývačka

Koniec koncov, aj ja keď som si vyberala sedačku, nechcela som niečo pekné a prvoplánové, ale myslela som na to aj ako by sa tam cítili, či by mali pohodlie aj moji priatelia  a blízki. Recept na šťastie ukryté v sedačke znie: Upustite uzdu svojej fantázii, potom z rôznych predstáv vyberte tie, ktoré sú top a presne takú sedačku chcite!

Najlepšie sedenie do obývačky

Rozhodujú maličkosti – lampa, kvet, sviečka alebo svietnik. Na  začiatok sa zamerajte na ten kus nábytku,ktorý je dominantný. Pre niekoho je to sedačka, pre niekoho iného zas televízor. Občas sa do popredia dostane aj obývacia stena a to hlavne v dnešnej dobe. Ale akosi stále ľudia zariaďujú obývačku podľa sedacej súpravy. Tá okamžite udrie do očí každému hosťovi.

Za pozornosť stojí aj výber správnej dekorácie do obývačky, lebo aj tá dokáže spraviť divy. Niekedy stačí len zrkadlo, inokedy obrazy alebo sochy. Záleží od toho aká veľká je tá Vaša obývačka.

Ako zariadiť obývačku? Postačí fantázia

obývačka

A čo je ešte dôležité ak sa opýtate otázku: “Ako zariadiť obývačku?” Vo väčšom priestore máte viac možnosti na tvorenie a Vašej fantázií sa medze nekladú. Aj stolík má svoje umiestnenie, ktoré je dobré umiestniť. Sedenie pri stolíku je to najideálnejšie. Ako sa hovorí: “Nábytok by mal byť ukotvený”. Akosi by mal všetko so všetkým súvisieť a malo by to vytvárať určitú harmóniu a pocit bezpečia. Musíte sa doma cítiť dobre.

A čo dotvára príjemnú atmosféru? Predsa aj nábytok, až vtedy bude interiér dokonale zladený. Nevhodné farby, priveľa doplnkov, málo komfortu, tak na to ani nepomyslite. Vlastná predstava je ideálna. Záleží aký štýl preferujete. Či už severský, provensálsky alebo retro? Rozhodnite sa sami.

Zariaďujete obývačku? Podeľte sa s nami o to v komentári!