5 (100%) 1 vote

Našli sme pre vás kvalitnú tieniacu techniku

 

Klíma sa v posledných rokoch výrazne zmenila a všimnúť sme si to mohli aj my na Slovensku. Predpokladá sa, že za pár rokov tu budete mať v lete takú klímu, akú majú napríklad v Andalúzii v Španielsku, či na Sardínii.

Aby sme však zvládali vysoké letné teploty, nezaobišlo by sa to bez kvalitnej tieniacej techniky. Aj keď väčšina z vás možno stále používa žalúzie a klasické rolety, ak uvažujete o výmene, uprednostnite kvalitnejšiu tieniacu techniku.

Našli sme pre vás kvalitnú tieniacu techniku

Plissé rolety

Štýlové, elegantné a nadčasové – takto by sme mohli definovať moderné skladacie žalúzie. Plissé rolety, alebo ak chcete skladacie žalúzie, sú vhodnou tieniacou technikou aj do rodinných domov s väčším množstvom presklenných plôch. Dokonale prekryjú časť okien, ktorú práve potrebujete prekryť a zabránia tak prenikaniu slnečných lúčov do miestnosti. Sú šité na mieru, takže stačí vám len zadať rozmery okien a firmy, ktoré predávajú tieto rolety, vám ich vyrobia priamo na mieru. Oceníte aj jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý antitalent.

A čo strešné okná?

 

Ak bývate v rodinnom dome a máte aj podkrovné priestory, potrebujete kvalitnú tieniacu techniku aj na strešné okná. Nakoľko býva podkrovný priestor v letných mesiacoch najviac vyhriaty, je potrebné zabrániť ďalšiemu prenikaniu slnečných lúčov do interiéru. Oceniť oceníte kvalitné rolety pre strešné oná. Vybrať si môžete z priesvitných alebo zatemňujúcich jednofarebných látok roliet na strešné okná. Záleží, aké vám viac vyhovuje.

Našli sme pre vás kvalitnú tieniacu techniku

Ak by ste chceli kvalitnú tieniacu techniku do podkrovných priestorov, určite uprednostňujte rolety, ktoré sú priamo určené na strešné okná. Ak hľadáte kvalitnú tieniacu techniku na zvyšné okná, uprednostňujte plissé rolety. Ku kvalitnej tieniacej technike radíme aj vertikálne žalúzie, vonkajšie rolety, ale aj štýlové markízy určené na balkóny a terasy.