5 (100%) 1 vote

Miestnosť, ktorá slúži na oddych, relax – aj takto by sme mohli charakterizovať spálňu. Pri zariaďovaní domácnosti je to práve spálňa, ktorá sa zariaďuje medzi prvými. Častokrát však výberom nevhodných doplnkov, ale aj nábytku pokazíme celkový dojem z danej miestnosti. Jednou z mnohých chýb pri zariaďovaní spálne je aj to, že do spálne dávame počítač.

Ak teda plánujete zariaďovať spálňu, máme pre vás praktické tipy, ktoré pri zariaďovaní spálne určite oceníte.

Svetlý nábytok

V spálni neodporúčame mať príliš tmavé, či naopak výrazné farby. Narúšalo by to spánkový cyklus a nevyspali by ste sa dobre. Do spálne nakupujte svetlý nábytok, ktorý však nebude splývať s podlahou. Odtiene dub a buk dreveného nábytku jednoznačne odporúčame uprednostňovať.

Masívna posteľ

Ak nechcete každý rok kupovať novú posteľ, tak v tom prípade odporúčame kúpiť si masívnu posteľ. Nielenže drevo je nadčasový materiál a nikdy nevyjde z módy, ale je to aj veľmi kvalitný materiál, ktorý vám vydrží veľmi dlho. Kvalitné masívne drevo je stabilné, takže sa nemusíte báť, že by sa vám posteľ po krátkej dobe znehodnotila. Posteľ nebude vŕzgať, bude stabilná a preto je práve takýto typ postele najčastejšou voľbou mnohých ľudí.

Kombinácia masívnej postele a kvalitného zdravotného matraca vám umožní dostatočne si oddýchnuť a načerpať energiu do nového dňa.

Úložný priestor

V spálni je potrebný aj úložný priestor. Praktickým riešením sú vstavané skrine, ktoré nevyčnievajú do miestnosti a poskytujú dostatok úložného priestoru. Pozdávať sa vám môžu aj rohové šatníkové skrine, avšak tie neposkytnú tak veľa úložného priestoru ako vstavané skrine po dĺžke celej steny.

Voľný priestor využite aj pod posteľou. Ukladajte tam plastové uzatvárateľné boxy, do ktorých môžete dávať veci, ktoré až tak často nevyužívate, ale potrebujete ich mať po ruke.

Na drobnosti odporúčame závesné dizajnové police, ktoré spálňu skrášlia, ale dokážu slúžiť aj ako odkladací priestor.

Úložný priestor môžete prispôsobiť na mieru, podobne ako aj pri matracoch, kedy je možnosť dať si vyrobiť nové matrace na mieru. Spálňu však príliš nezahlcujte množstvom doplnkov. Dôkladne si premyslite rozmiestnenie nábytku a závesných políc.

Zdroj obrázka:

Autor: Pichit Tongma / Shutterstock.com