5 (100%) 1 vote

Praktické rady pri výbere svadobných obrúčok

 

Aj keď svadobná sezóna by mala byť už v plnom prúde, koronakríza prinútila mnohé páry presunúť termín svadby o rok. Niektoré páry sa ale možnosti vziať tento rok nevzdali a pôvodný termín rušiť nemuseli.

Ak k týmto párom patríte aj vy, máme pre vás praktické rady, ako si vybrať svadobné obrúčky – predmet, ktorý má symbolizovať váš zväzok, lásku.

 

Prieskum medzi klenotníctvami

 

Ako prvé by ste si na internete mali vyhľadať konkrétne klenotníctva. Môžete si tak z pohodlia domova pozrieť, akú majú ponuku svadobných obrúčok a či sa vám daná ponuka páči až natoľko, že by ste konkrétne klenotníctvo posunuli do užšieho výberu.

Ak už budete mať spravený užší výber predajní obrúčok/ klenotníctiev, až vtedy navštevujte konkrétne predajne a vyberajte si obrúčky.

Prispôsobenie zásnubnému prsteňu

 

Páry by si mali uvedomiť, že svadobné obrúčky musia dokonale ladiť so zásnubným prsteňom, ktorý muž daroval svojej partnerke. Materiálovo, ale aj štýlovo je potrebné ladiť svadobné obrúčky a preto si vyberte krásne svadobné obrúčky, s ktorými sa stotožňujete a budete si ich vedieť predstaviť nosiť aj o pár rokov.

Väčšina žien po svadbe nosieva aj zásnubný prsteň, aj svadobnú obrúčku a práve preto je potrebné ladenie týchto dvoch prsteňov.

Zistite si, kedy je potrebné objednať obrúčky

 

Ak už budete mať vybratý konkrétny model svadobných obrúčok, zistite si priamo na predajni, kedy stačí objednávať obrúčky. Keďže sa obrúčky budú vyrábať na mieru, je potrebná na to nejaká časová rezerva. Zároveň nie je dobré objednávať obrúčky niekoľko mesiacov pred svadbou, napríklad hneď po zasnúbení. Môže sa stať, že vám prsty zhrubnú, alebo naopak sa stenšia a potom by bola nutná úprava veľkosti, čo je pomerne veľký zásah do prsteňov.