5 (100%) 1 vote

Pri rekonštrukcii nehnuteľnosti investujte aj do kvalitných dverí

Keď sa pustíme do kompletnej rekonštrukcie, musíme počítať s možným natiahnutím dĺžky rekonštrukcie, ale aj s navýšením nákladov. Ak sa už rozhodneme pre kompletnú rekonštrukciu, vrátane výmeny podláh, nebolo by zlé investovať aj do výmeny vchodových a interiérových dverí.

Pri rekonštrukcii nehnuteľnosti investujte aj do kvalitných dverí

Bezpečnostné dvere

Ak bývate v paneláku, kde žijete s ďalšími rodinami, odporúčame vám vymeniť staré vchodové dvere za nové. Nemôžete ovplyvniť, kto vojde do vášho vchodu a dostane sa priamo pred váš byt, preto je dobré, ak si kúpite moderné bezpečnostné dvere. Bezpečnostné dvere zabránia nedovolenému vniknutiu cudzích osôb a výrazne tak prispejú k ochrane vášho majetku.

Pri výbere nových bezpečnostných dverách si všímajte predovšetkým toto – počet istiacich bodov, vloženie do pôvodnej zárubne, požiarna odolnosť, zadlabávací zámok, ale aj povrchovú úpravu dvier. Počítajte s väčšou investíciou. Jedná sa však o investíciu na celý život. Myslíte si, že je zbytočné platiť za takéto dvere, keď viete, že svojou konštrukciou chránia váš majetok pred zlodejmi?

Ak bývate v paneláku, kde je viac bytových jednotiek, počítajte s možným nebezpečenstvom vlámania. Susedia o vás vedia viac, než si myslíte. Vedia, že idete na dovolenku a nebudete sa pár dní zdržiavať na adrese vášho trvalého bydliska. Chráňte si preto svoj byt tým, že investujete do bezpečnostných dvier vyrobených na Slovensku.

Keď sa pustíme do kompletnej rekonštrukcie, musíme počítať s možným natiahnutím dĺžky rekonštrukcie, ale aj s navýšením nákladov

Interiérové dvere

V súčasnosti sú trendy plné interiérové dvere s obložkovými zárubňami. Ak ale nedisponujete veľkými priestormi a chcete ušetriť čo najviac miesta, uprednostnite kvalitné zasúvacie dvere. Zasúvacie, alebo aj chcete, posuvné dvere sa predávajú v dvoch variantoch: posuvné dvere vedľa steny a posuvné dvere do stavebného puzdra.

Posuvné dvere do puzdra sú využívane v moderných interiéroch a ich výhodou je najmä to, že krídlo dverí a celý mechanizmus umožňujúci pohyb je skrytý v stene. Celé stavebné puzdro je ale potrebné osadiť do murovanej alebo sadrokartónovej priečky. Z estetického hľadiska je práve táto možnosť lepšia.

Posuvné dvere vedľa steny si môžete objednať so zárubňou, alebo bez nej. Posuvný mechanizmus posuvných dverí sa pohybuje popred stenu, poprípade popred zárubňu.