5 (100%) 1 vote

Športové hodinky – ako už z názvu vyplýva, sami môžete zistiť, že ide o hodinky pre športovcov. Preto by mali byť kvalitné a mali by zniesť rôzne situácie. Strojčekový mechanizmus by mal byť veľmi kvalitne upevnený. Zniesť musí všelijaké natriasanie a to najmä pri behu. Každý model športových hodiniek je veľmi dobre upevnený a takisto musia fungovať aj pod vodou. Nevadí im ani prach, dokonca ani zmeny teplôt. Každý model má nejakú tú funkciu, ktorá je akýmsi bonusom navyše. Na každý šport sú určené iné športové hodinky. Veľa modelov, veľa značiek, veľká možnosť výberu.

Ak ste nadšenec a aktívny hráč akéhokoľvek športu, tak vo Vašej výbave by určite nemali chýbať žiadne športové hodinky. Majú prednosti,  ktoré zahŕňajú napríklad vstavané GPS, špeciálne funkcie bežcov, plavcov alebo cyklistov. Okrem toho, že môžete sledovať svalovú frekvenciu, je možné získať aj údaje o nadmorskej výške a klimatických podmienkach. Prípadne využite tréningový denník a ten Vám pomôže k lepším výkonom.

Športové hodinky – outdoor hodinky

Športové outdoor hodinky sú vhodné na vonkajšie športové aktivity. Majú GPS a ďalšie funkcie, ktoré sú potrebné najmä pri turistike ale na výpravách do horských oblastí.

Najlepšie športové hodinky

 

Hodinky majú barometer, výškomer a kompas. Ani meranie tepu nie je výnimkou pri športtesteroch. Ďalšími funkciami sú aj špeciálne vyvinuté a navrhnuté aplikácie, ktoré môžu analyzovať aj miesto nositeľa hodiniek. Takisto vie zistiť aj jeho telesnú záťaž. Športové hodinky sú spravidla menších rozmerov a nezavadzajú tak pri činnostiach ako napríklad hra na gitaru či zber ovocia.

Dlhodobo najväčšej priazni sa medzi športtestermi tešia výrobcovia:

  • Garmin,
  • Suunto,
  • Polar,
  • TomTom, konkrétne napr. športtester Garmin Forerunner 220 alebo Garmin Forerunner 620. Oba modely môžete získať dámske aj pánske hodinky.

Ak by ste chceli zaznamenávať zabehnutú vzdialenosť, dokúpte si k nim nožný snímač na meranie vzdialenosti. Bežecké pásy? Aj to je možnosť , kedy môžete mať na ruke

Mali ste už možnosť nosiť športové hodinky? Povedzte nám o tom!