5 (100%) 1 vote

Tipy ako skrášliť detské izby

 

Plánujete už dlhšiu dobu menšie zmeny v zariadení detských izieb svojich detí a hľadáte zaujímavé inšpirácie? Prezradíme vám pár zaujímavých tipov ako skrášliť detské izby bez minutia veľkého množstva peňazí.

Tipy ako skrášliť detské izby

Kúpte nové rozprávkové detské obliečky

 

Začnite tým, že kúpite svojim deťom nové detské obliečky. Nechajte však, nech si dieťa vyberie vlastný rozprávkový motív. Možno teraz má obdobie jednej známej detskej rozprávky. Prečo teda nekúpiť zrovna také rozprávkové detské obliečky, kde sú vyobrazení obľúbení rozprávkoví hrdinovia?

Pri výbere však dávajte pozor na materiál a zapínanie. Uprednostňujte bavlnu a zapínanie radšej vyberajte na gombíky.

Detské tapety na steny

 

Detské izby by mali byť farebné, plné detských motívov. Ak sú v detskej izbe holé steny, skúste svojim deťom kúpiť detské tapety na stenu. Opäť odporúčame nechať výber na deti. Detské tapety by sa mali ľahko lepiť, mali by byť ekologické a mali by byť z trváceho materiálu, ktorý nemení svoj tvar a hlavne farbu.

Baldachýn, detský koberec vo vzore autodráhy

 

Dievčatkám dávajte nad posteľ pekný baldachýn. Vaša dcéra sa bude cítiť ako princezná.

Chlapcom zase kúpte pekný detský koberec vo vzore autodráhy. Tieto dve dekorácie sú vhodným doplnkom, ktoré oživia detské izby vašich detí.

Pri malých bábätkách mávajte po ruke teplé detské prikrývky a hlavne jemné uteráky.

Tipy ako skrášliť detské izby

Úložný priestor na hračky

 

S pribúdajúcimi rokmi budú mať vaše deti čoraz väčšie množstvo detských hračiek a práve preto budete nútení vymyslieť nové úložné priestory. Odporúčame vám nájsť si tzv. hand made látkové koše na hračky, kde si dieťa nahádže hračky a môže si tieto koše s hračkami presúvať v rámci detskej izby podľa potreby.

V prípade, že pod posteľou nie je využitý priestor, hračky, s ktorými sa dieťa až tak často nehráva, dávajte do priesvitných uzatvárateľných boxov na hračky.