5 (100%) 1 vote

Zdravé stravovacie návyky, ktoré by ste si mali osvojiť

 

Zdravotné problémy prídu, keď to najmenej očakávame. Myslíme si, že všetko je v poriadku, dávame si pozor a potom sa nám zrazu obráti život hore nohami a kým nezmeníme náš životný štýl, zdravotné problémy neustúpia. Možno si poviete, že vy by ste sa nevedeli vzdať nezdravých dobrôt, avšak keď vás zdravie prestane poslúchať, urobíte všetko pre to, aby zdravotné problémy a bolesti prešli.

Aké zdravé stravovacie návyky by ste si mali osvojiť?

Zdravé stravovacie návyky, ktoré by ste si mali osvojiť

Pohár vody nalačno

 

Máte problémy s trávením? Bolieva vás ráno žalúdok a máte problémy s vyprázdňovaním? Skúste každé ráno vypiť aspoň dva deci čistej vody z kohútika. Naštartujete vaše trávenie, pomôže vám s vyprázdňovaním a hlavne doplní vášmu telu chýbajúce tekutiny, ktorých sa telo zbavilo počas noci. V noci naše telo cez potné žľazy vylučuje všetky nebezpečné látky a práve preto je potrebné doplniť chýbajúce tekutiny práve čistou vodou.

 

Kávu nepite nalačno

 

Aj vy pijete kávu na prázdny žalúdok? Robíte zle. Káva by sa mala piť aspoň hodinu po raňajkách, ideálne okolo 10:00 hodiny ráno. Ak pijete kvalitnejšiu zrnkovú kávu, problémy s trávením sa nemusia objaviť. Musíte si pitie tejto kávy ale správne načasovať, aby sa vám neobjavili problémy s trávením a celkovo s tráviacim ústrojenstvom.

Nezabúdajte ani na správnu teplotu vody pri zalievaní kávy.

 Zdravé stravovacie návyky, ktoré by ste si mali osvojiť

Uprednostňovanie zdravších sladkostí

 

Sladkosti – to je to, z čoho priberáme a čo nám spôsobuje zdravotné ťažkosti. Jedávaním sladkostí sa zhoršuje pleť (vzniká akné), zvyšuje sa hladina cukru v krvi, spomaľuje sa trávenie a objavujú sa problémy so stolicou. Skúste nezdravé sladkosti nahrádzať tými zdravšími. Začnite jedávaním zdravých BIO čokolád, sladkého ovocia a jedením zdravších koláčov.

Na prípravu zdravých koláčov používajte domáce ovocie, kokosový cukor, kvalitný domáci med, mascarpone, riccotu a hlavne zdravšiu špaldovú múku.