5 (100%) 1 vote

Zorientujte sa v ponuke tonerov a vyberte si ten najlepší 

Tlačiarne sú nevyhnutnou súčasťou nielen kancelárskych priestorov, ale aj domácností. Aby však dokázali plnohodnotne fungovať, je potrebné do nich vkladať kvalitný toner, ktorý nevyschne a poskytne 120% kvalitu tlače.

Ak sa neviete zorientovať v ponuke tonerov, poradíme vám ako si vybrať ten najlepší.

Zorientujte sa v ponuke tonerov a vyberte si ten najlepší

Originálne tonery – najlepšie a zároveň najdrahšie tonery

Ako to už býva zvykom, všetko dobré je samozrejme aj drahé. Ak však podnikáte a nechcete jeden dokument tlačiť na viackrát, uprednostnite originálne tonery. Sú to najkvalitnejšie tonery do tlačiarne. Môžu vás však odradiť vyššie ceny. Tieto tonery však vyrábajú svetoznáme značky, ktoré nevyrábajú len tonery, ale aj tlačiarne. V ponuke originálnych tonerov nájdete kvalitné tonery HP, tonery Samsung, Xerox, Konica Minolta a pod.

Kompatibilné tonery

Sú cenovo najprijateľnejšie a kvalitou sú veľmi podobné tým originálnym. Ak máte doma tlačiareň HP a potrebujete dobré tonery tejto značky, v ponuke kompatibilných tonerov si nájdite kompatibilné tonery HP.

Kompatibilné tonery sú vhodné pre tých, ktorí chcú dobrú kvalitu tlače, ale nechcú si zaplatiť za značku ako v prípade originálnych tonerov ponúkaných firmami, ktoré vyrábajú aj tlačiarne.

Zorientujte sa v ponuke tonerov a vyberte si ten najlepší

Renovované tonery

Okrem originálnych tonerov a kompatibilných tonerov môžete natrafiť aj na renovované, resp. repasované tonery. Sú to najlacnejšie tonery, ale kvalitou sa nikdy nebudú môcť porovnávať s originálnymi a kompatibilnými. Sú to tonery, ktoré boli znovu naplnené novým tonerovým práškom do pôvodného obalu. Šetrí sa tým hlavne životné prostredie, pretože po minutí tonerového prášku je možnosť dosypať nový.

Každý z týchto tonerov má svoje pozitíva aj negatíva. Je len na vás, ktoré si vyberiete. Zlatou strednou cestou sú ale kompatibilné tonery. Svedčí o tom aj fakt, že sú suverénne najpredávanejšími tonermi.